Atrakcje w Karwi i okolicy

Baw się dobrze!

Karwia to nadmorska miejscowość w województwie pomorskim, która słynie z pięknej plaży, czystego morza i malowniczej okolicy. Oprócz plażowania, w Karwi i okolicy można znaleźć wiele innych atrakcji, które zadowolą zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby szukające aktywnego wypoczynku.

Nadmorski Park Krajobrazowy

5 stycznia 1978 roku został utworzony jeden z pierwszych Parków Krajobrazowych w Polsce. Park obejmuje ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Półwysep Helski, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej.

Lisi Jar

Stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku, osiągając głębokość nawet do 50 metrów. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy. Niegdyś wąwóz ten miał ok. 10 km długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości.

Bielawskie Błota

Na Bielawskich Błotach pod Ostrowem, znajdują się dwa rezerwaty florystyczne: "Woskownicy Bielawskiego Błota" i "Moroszka Bielawskiego Błota". Znajduje się tu ścieżka dydaktyczno-spacerowa, prowadząca przez te rezerwaty, wytyczona przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Zamek Krokowa

Wraz z przylegającym do niego parkiem jest perełką architektoniczną o bogatej historii. Krokowa już od średniowiecza stanowiła ośrodek rodu von Krockow - Krokowskich oraz ich rozległych włości. Krokowscy byli jednymi z najbogatszych i najznamienitszych w Prusach Królewskich, bardzo zasłużonymi dla królów polskich. Dziś w zamku mieści się hotel, restauracja z kawiarnią oraz neogotycki kościół p.w. św. Katarzyny.

Groty w Mechowie

Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. Ta niewielka, sufozyjna jaskinia jest jedyną tego typu w Polsce oraz w Północnej Europie. Odkryta została w 1818 roku. Długość jej korytarzy wynosi 61 metrów, z czego tylko niewielki, przyotworowy fragment jest udostępniony do zwiedzania – najciekawsza część z końcową izbą z powodu ciasnego przejścia i zagrożenia zawaleniem dostępna jest tylko dla speleologów. Wytyczoną trasę można więc nazwać najkrótszą podziemną trasą turystyczną w Polsce.

Kaszubskie Oko

W niedużej odległości od Jeziora Żarnowieckiego i Morza Bałtyckiego w miejscowości Gniewino znajduje się kompleks rekreacyjno-turystyczny „Kaszubskie Oko”. Wytrwałych turystów, którzy pokonają wszystkie schody i dotrą na szczyt wieży czeka niesamowity widok. Ze szczytu wieży rozpościera się panorama na przepiękną okolicę: morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego, pozostałości po budowie elektrowni jądrowej, zbiornik górny Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żarnowiec, farmę Elektrowni Wiatrowych oraz Morze Bałtyckie. Kompleks został zaprojektowany w ten sposób, aby kształtem i wyglądem przypominał oko. Wieża widokowa odgrywa rolę źrenicy, kopiec na którym umiejscowiona jest wieża oraz rabaty to tęczówka, zaś drewniane pergole przypominają rzęsy.

Park Ewolucji w Sławutówku

Park Ewolucji w Sławutówku to wyjątkowe miejsce, gdzie cała rodzina może wyruszyć w niezwykłą podróż w czasie i odkryć sekrety prehistorii. Na terenie parku czekają liczne atrakcje, które przenoszą zwiedzających do czasów dinozaurów, pierwotnych ludzi i morskich gigantów.

Aqua Park Reda

Aquapark Reda to nowoczesny kompleks basenowy, który oferuje szeroką gamę atrakcji wodnych dla osób w każdym wieku. Znajduje się on w Redzie, w pobliżu Gdańska, i jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

SeaPark Sarbsk

Sea Park Sarbsk to wyjątkowy park rekreacyjno-edukacyjny położony na malowniczym Wybrzeżu Bałtyckim, w odległości zaledwie 8 km od Łeby. Park oferuje niezapomniane wrażenia dla całej rodziny, łącząc w sobie rozrywkę z edukacją i ochroną przyrody.